wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz